06 Nov
06Nov


Kadınların sanat ve edebiyat ortamında görünürlüğünü arttıran ve belirginleştiren  kimi kayda değer etkinlik, festivallerden söz açmanın gerekliliğiyle söz konusu "Dünya Kadın Sanatçıları ve Edebiyatçıları İstanbul'da" etkinliğinin basın bültenini okurlarımızla paylaşıyoruz.3. Uluslararası Feminenartfest İstanbul Festivali Üsküdar Üniversitesinde Yapıldı… Artshop Yayınevi ile Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü işbirliği ile 28 Ekim 2023 Cumartesi günü, Üsküdar Üniversitesinin Altunizade’deki Merkez Yerleşkesinde 3. Uluslararası Feminenartfest İstanbul Festivali gerçekleştirildi. 

3. kez İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Feminenartfest etkinliğinde yerli ve yabancı seçkin sanatçı ve yazar kadınlar ödüllendirildi.Toplam 8 ülkeden kadın sanatçının ve edebiyatçının onur ödülü aldığı etkinlik sırasında, Hindistan’dan gelen şair ve fotoğraf sanatçısı Reshma Ramesh’in, “Gölgelerin Dili” adlı uluslararası fotoğraf sergisinin açılışının ardından, Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonundaki törene geçildi.Toplam 37 yerli ve yabancı kadın edebiyatçının Feminenart Dünya Kadın Kitaplığı için hazırlanan butik kitaplarının tanıtımının yapıldığı programda, kolaylaştırıcılık görevini, Vedat Akdamar, Özlem Barlok ve Mesut Şenol üstlendi.3. Uluslararası Feminenartfest düzenleyicisi Artshop Genel Yayın Yönetmeni Vedat Akdamar, “Türk ve dünya kadın sanatçı ve edebiyatçılarını bir araya getirip onları ödüllendirmenin yanında, Feminenart Dünya Kadın Kitaplığına Türkçe ve bazıları Türkçe dışında yabancı dilleri de içererek şekilde butik kitaplar yayımlayarak, ortaya önemli bir edebi külliyat koymanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör de, “Üniversitemizin Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü işbirliğiyle düzenlenen bu etkinlikte, kadın sanatçı ve edebiyatçılara ev sahipliği yapmanın onurunu yaşıyoruz” dedi. Dans sanatçısı Burcu Koçyiğit’in “Dönen Dervişler” gösterisinin de yer aldığı programda, Lale Belkıs, Melihat Gülses ve diğer 12 Türk seçkin kadın Sanatçı ve akademisyene; 8 ülkeden gelen alanında başarılı konuk kadın yazar ve sanatçıya onur ödülleri de verildi.Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.