10 Dec
10Dec


Başarısız Bir Deneme

“Sevgi de tıpkı ölüm gibi Her şeyi değiştirir” 

                                                                      Khalil Gibran

Ayak bileklerime ağır kurşun parçaları bağlanmış gibi hissediyorum. Suyun pırıltılı ağırlığı, ürkütücü bir biçimde bütün bedenimi sarmış durumda. Giderek ağırlaşıyor, gövdemi saran yük. Su katmanı kalınlaşıyor, ışık azalıyor, derinlere doğru hızla iniyorum. Yanımdan bana hiç aldırmayan balıklar geçiyor. Sanırım kısa bir süre sonra bilincimi tamamen yitireceğim. Su; ağzımdan, burnumdan mideme, ciğerlerime dolacak. 

Bu güne kadar kimse ile paylaşamadığım acılarım da benimle birlikte boğulup yok olacak. Konuşabilseydim, biriyle paylaşabilseydim, doyasıya ağlayabilseydim daha mı hafif olurdu şimdi vücudum bilmiyorum. Bu çaresizliği atabilseydim içimden hafifler miydim, daha mı yavaş inerdim diplere. Belki de hiç kimsenin beni anlayacağını ve yardımcı olabileceğini ummadığım için konuşmamıştım.

Aslında kimsenin bana yardımcı olabilmesi mümkün de değildi. Belki bu da benim cehennemimdi ve bunu hak etmiştim. Artık yanıtları bilemiyorum, kafam çalışmıyor. Bilincimi yitirmeye başladım sanırım. Öyle ya da böyle artık kaçıyorum. Kimse buna engel olamayacak. Beni kimse bir daha üzemeyecek ve elbette ben de kimseyi üzmeyeceğim. Tüm acılarım sona erecek. Geride kalanlardan anlayış da beklemiyorum. Ne derlerse desinler, duymayacağım.

* * *

“Bitti” dediğim anda iki güçlü kol beni kavrayıp, tekrar kaybolan ışığa doğru yükseltmeye başladı. Bu ışık belki de ölüme yaklaşmış, komadan çıkmış insanların sözünü ettiği beyaz ışıktır diye teselli ediyorum kendimi. Varlığımı bu çıkıştan kurtaracak gücüm yok artık. Şimdi iki kat daha ağırım sanki. Çok yorgunum, midem bulanıyor, soluk alamıyorum. Bir süre sonra kıyıdaki çakıl taşlarının üzerinde yattığımı fark ediyorum. Şaşkın bir genç adam telaşla yuttuğum, soluduğum tuzlu suları midemden ve ciğerlerimden boşaltmak için delice çırpınıyor. 

Cehennem sona ermedi, daha bağışlanmadım anlaşılan. Yine gökyüzünü görebiliyorum. Midem berbat, göğsüm yanıyor. “Yaşıyor!” diye haykırıyor genç adam: 

“Yaşıyor!”

 Yaşıyor muyum?


Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.